Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in sürdürdüğü kitap okuma etkinlikleri pandemi koşullarında online olarak sürdürülüyor.

Yaz aylarında bir araya gelerek yüz yüze sürdürülen kültürel etkinlik, havalar soğuyunca “uzaktan-sorgulama” şeklinde devam ettiriliyor.

Geçtiğimiz çarşamba günü saat 14’de online olarak başlayan toplantıda Prof. DR. Zuhal Baltaş’ın NORMLAR isimli eseri gündemdeydi.

TOPLANTIYA PROF. DR. ZUHAL BALTAŞ DA KATILDI

Kitap, bireylerin ve grupların davranışlarını belirleyen normların içinde yaşadığımız pandemi sürecindeki oluşumu, değişimi, yönetimi ve özellikle de yaşamımızda yarattığı etkileri üzerinde yoğun ve kapsamlı bilgiler içeriyor.

Online toplantıda katılımcıların sırayla söz alarak yaptıkları değerlendirmeler sonrasında söz alan Zuhal Baltaş kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve kitabın değindiği konular üzerine ilgi çeken açıklamalarda bulundu.

Kitabın değindiği konuların ana başlıkları kısaca şöyle:

Sosyal normlar/ davranışı yöneten faktörler/ kişilik, değerler ve normlar/ pandeminin kazandırdığı normlar/ norm değişikliği ve nudge…

Geniş ve derin bir akademik kariyeri olan, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında ve özellikle İngiltere’de öğretim üyesi olarak dersler veren Zuhal Baltaş’ın etkinliğe kattığı renk ve nitelik katılımcılar tarafından büyük takdir ve beğeni ile karşılandı.

AKÇED KİTAP OKUMA TOPLULUĞUNA

KATILMANIN YOLU

AKÇED’in sürdürdüğü kitap okuma etkinliklerine katılmak isteyenlerin dernek başkanı Gülru Pere’nin 0507/653 58 76 numaralı ve başkan yardımcısı İsmet Bülbül’ün 0533/ 027 91 51 numaralı telefonuna ulaşması yeterli.

Editör: TE Bilişim