Akbük Okuma Topluluğu'nun geçtiğimiz ayki inceleme kitabı "Sanki İki Meyhane Bitirmiştiler" adlı kitabımızdı. Katılımcıların yoğun bir biçimde sorguladıkları kitabın içindeki öykülerden bazıları ilginç  tartışmalara neden oldu.

Yaklaşık ikibuçuk saat süren toplantıda katılımcılar kitbın yazarı Faruk Haksal'a tartışılan konular hakkındaki görüşlerini sordular ve hiç ummadıkları bir yanıtla karşılaştılar.  Kitabın yazarı öykülerin içerikleri konusunda söyleyecek hiç bir sözü olmadığını ifade etti ve kısaca şu sözlere yer verdi:

- Kitap orada. Ben de buradayım. Cümleler, kitabın kahramanları oturdukları yerde oturuyorlar. Ben onalrın işine karışamam. Sizin de anlayışınız... Hele hele duyarlılığınıza dokunmak hiç haddime değil. Öykülerin içeriği tek tek ne hizssettiniz ise, o dur. Benim kişiler ve içerik hakkında hakkında açıklama yapmam, öykülerin eksik olduğu düşüncesine beni vardırır. Oysa o düşünceler de yaşıyor, o duygular da. Tabii... Onların dibindeki "kişi"ler de; benden bu kadar...

Bu sözler katılımcılar arasında yeni tartışmaların ortaya çıkmasını sağladı. Ama, o öyküleri kaleme alan kişi, bu aşamada ağzını bile açmadı.

Editör: TE Bilişim