Beklenen oldu ve Selçuk Atalay, 2021 Sahne Eseri Yazma Yarışması’nın birincisi oldu…

SEYRİ BİR BAŞKA KEYİFTİ SEYRİ BİR BAŞKA KEYİFTİ

Doksanyedi katılımcı arasından ilk üçe giren Selçuk Atalay’ın birinciliği, 17 Aralık 2021 günü Bursa Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikte açıklandı.

Oyunun adı, Haysiyet Vertigosu

İÇERİK ÇOK ZENGİN, DUYARLI VE ÖZGÜN

Eser gerçekten üst düzey bir içerik, yapı ve kuruluş sağlamlığı taşıyor. Eserde yer alan kişilerin bireysel analizi, kendileri ve diğer kişilerle yüzleşirken ortaya çıkan oldukça yoğun [ve yavanlığın bir arada, üst üste oturtulması], esere önemli bir “dokunulamazlık” kazandırıyor. Çevirdiğiniz her sayfada gittikçe artan heyecan ve merak da zihninizin bir yanında koşturup duruyor. Hele sonuç bölümünde ortaya çıkıveren çözülme… [Hayır çözümleme!..] gerçekten çok başarılı.

Son derece duyarlı, hemen yanında içe dönük bir öfkenin köşe-bucak saklanmaya çalışılması… Yani, özetle ve kısaca, Selçuk Atalay büyük bir iş yaptı ve edebiyatımıza kocaman bir imza attı.

Evet kimileri… Ve hatta bizzat kendisi bu sözleri fazla ve abartılı bulabilir; ama hayır! O imzanın izi kalın; bunu görmek lazım. Görmemek bir nevi körlüktür. Zihnin körlüğünden geçtik, ruhun körlüğünden söz ediyoruz.

Sağ-Ol Selçuk Atalay

Sağ ol ki, daha çok üret. Vertigo’nun tedavisine omuz ver; ilaç yaz!

www.soruyusormak.com