Didim Belediyesi tarafından kente kazandırılan, sanatın ve sanatçının halk ile buluşacağı Didim Sanat Sokağının açılışı gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizmin merkezi olan Didim’de yerel yazarların, sanatseverlerle buluşacağı, Didim sanat sokağı Didim Belediyesi tarafından açıldı.

Altınkum Yalı Caddesi Çam altı mevkiinde bulunan sanat sokağının açılışına Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Belediye Başkan Yardımcısı E. Öznur Gündoğdu, Didim İyi Parti İlçe Başkanı Vefa Berk Tezsezener, Didim Sanat Platformu Başkanı Hüseyin Zeybek, Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz, yazarlar ve sanatseverler katıldı.

Konuşmanın ardından Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Şükrü Öksüz, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay hakkında yazmış olduğu şiiri okudu ve şiirin yazılı olduğu çerçeveyi Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a takdim etti.

BELEDİYE BAŞKANI: ÖNCE SANAT, KÜLTÜR VE EĞİTİM!..

Didim Sanat Sokağının açılış konuşmasını gerçekleştiren Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Değerli dostlar,  çok duygulandırdı Şükrü abi. Bu temiz duygularını şiir mısralarında dile getirdiği için ben kendilerine çok teşekkür ederim. Uzun zamandır yapmak istediğimiz bir sokaktı. Buranın fiziki olarak nasıl olduğu çok önemli değil önemli olan halka anlatabileceğimiz ruhudur. Sanatçılarımıza değer vermemiz lazım yazarlarımıza değer vermemiz lazım. İlçemizin daha ileriye gidebilmesi için önce sanat, kültür, eğitim konusuna çok önem veriyoruz” dedi.

AMFİ TİYATRO İNŞAATI SÜRÜYOR

Başkan Atabay, “Çok kısa süre içerisinde çok büyük değişiklikler göreceksiniz Didim de bu sene inşaatına başladığımız ve uzun süre yapmak için uğraştığımız ilçemizin tanıtımına çok büyük önem verecek bir amfi tiyatro projemiz vardı. Ona başladık inşaatı devam ediyor. Çok güzel bir kültür yuvası olacak orası. Didim’in turizm ve sanat konusunda en az 3 adım ileriye gitmesini sağlayacak. 2022 yazının Haziran’ın sonunu bulmadan açılışını yapacağız. Didim sanat sokağının açılışına katılan herkese teşekkür ediyorum,” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Atabay, yazarlar ve sanatseverler ile birlikte Didim Sanat Sokağını açılış kurdelesini kesti.