K

Köy Enstitüleri"ni tüm özü ve içeriği ile bugünün gündemine taşıyan belgesel, Didim'-Akbük'de düzenlenen bir etkinliğin konusu oldu. 

22.09 2021 Çarşamba akşamı saat 20.00’de Akbük Kültür ve Çevre Derneği [AKÇED]’in karavan-lokalinde gerçekleştirilen etkinlik yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Gösteriye sunulan yapımın orijinal ismi, “Yücel’in Çiçekleri”…

Belgesel nitelikteki film, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir önceki dönemde Beylikdüzü Belediyesi başkanı iken gündeme getirdiği ve desteklediği bir proje kapsamında yapılabilmiş…

Filmin yönetmeni, Cengiz Özkarabekir

Tüm Akbük halkına açık olarak gerçekleştirilen etkinlik sürecinde Osman Yolageldi isimli katılımcı "köy enstitüleri marşı"nı okudu, diğer bir katılımcı olan eğitim müfettişi Nihat Kocaman ise, köy enstitüleri hakkında bazı bilgileri izleyicilere iletti.

Akbük Kültür ve Çevre Derneği yönetim kurulu başkanı Gülru Pere, etkinlik hakkında kısa bir açıklama yaptı ve özet olarak şunları söyledi:

  • Derneğimizi büyük bir çoğunluk öncelikle bir çevre derneği olarak tanıyor. Ancak faaliyet konularımız arasında bir de “kültür” konusu var. Bu düzlemde oluşturduğumuz bir Kitap Okuma Topluluğu var. Bu topluluğa herkes katılabiliyor. Çünkü burada yaşamayanlar da kitap sorgulama toplantılarımıza online olarak katılabiliyorlar. Ayrıca bugünkü gibi nitelikli film ve belgesel gösterimlerimiz de devam etmektedir; edecektir. Etkinliklerimize katılmak isteyenler 0507/6535876 numaralı telefondan beni arayabilirler.

www.soruyusormak.com

Lütfen tıklayınız.

LÜTFEN: www.soruyusormak.com

tıklayarak sitemizin tümünü izleyebilirsiniz.

Editör: TE Bilişim